Můj přístup

Snažím se být dětem dobrým průvodcem při jejich objevování a zkoumání světa. Respektuji jejich individuální potřeby a možnosti. Měřítkem mojí práce je zpětná vazba, která pomáhá motivovat k dalšímu počínání.

Ve školičce si hrajeme, zpíváme, tančíme, tvoříme. Vždy zohledňuji chuť dětí k těmto aktivitám. Každé dítě má právo vybrat si a věnovat se tomu, co ho baví. Nenutím, když dítě neprojeví o činnost zájem. Vybírám takové aktivity, které rozvíjejí a posouvají přirozenou dětskou zvídavost. Snažím se nabídnout a ukázat možnosti, aby děti zaujaly. Někdy je ale potřeba nechat volnost dětské představivosti.​

Pravdivě a otevřeně informuji o všem, co se dětem ve školičce přihodí. Jsem otevřena podnětům, které ke mně přicházejí a také je sama vyhledávám v různých oblastech života kolem nás. 

Snažím se děti vést k základům dobré morálky - neubližovat, nekrást, dodržovat dohody a pomáhat si navzájem. Jsem toho názoru, že s dětmi se můžeme domluvit bez křiku. Stejně tak i děti mezi sebou mohou komunikovat bez vzájemných šarvátek a nešetrného zacházení s hračkami. 

Podporuji je, aby slovem či gestem dokázaly vyjádřit slova Prosím, Děkuji a Promiň

© 2018 by Hanka Sassmannová. Proudly created with Wix.com

Follow Us
  • White Facebook Icon